טיולים מאורגנים לאיטליה

חזרה לטיולים
לאיטליה

כיכר נפתחת כמניפה

לשבת בכיכר וליהנות מקרני השמש, או לצפות במרוץ הפאליו השנתי – הפיאצה דל קאמפו היא אחד המקומות המעניינים בטוסקנה

מאת: תמר שנקר | פורסם ב-12 בדצמבר 2016

ביקור בשעת צהריים בפיאצה דל קאמפו Piazza del Campo)) הוא אחת מגולות הכותרת בטיול לטוסקנה. הכיכר רחבת הידיים הנמצאת במרכז העיר סיינה (Sienna), מושכת אליה תיירים רבים כמו גם מקומיים, היושבים על אבני הכיכר או נחים ומתענגים מגלידה איטלקית באחת הג'לטריות המקיפות אותה. הכיכר מחולקת לתשעה חלקים המייצגים את "מועצת התשעה" שניהלה אותה במאות 14-12, והיא רוצפה באבנים אדומות במהלך המאה ה-14. לפני כן שימש המקום שוק. בית העירייה של סיינה, הפלאצו פובליקו (Palazzo Pubblico), נמצא סמוך לכיכר. המבנה מהמאה ה-13 נבנה בסגנון ימי הביניים עם השפעות גותיות, והוא משלב אבן ולבנים אדומות. צבעו אדמדם כמו בתים רבים נוספים בסיינה, וחלק ממנו משמש מוזיאון (Museo Civico).

פיאצה דל קאמפו בסיינה. הכיכר נפתחת כמניפה
פיאצה דל קאמפו בסיינה. הכיכר נפתחת כמניפה


הפאליו - מרוץ הסוסים המסורתי של סיינהמגדל הפעמונים שלו, הטורה דל מנג'ה, המתנשא לגובה של 102 מטר, נבנה מאוחר יותר. אם להאמין למסורת המקומית, משמעות שמו, "המגדל של האוכל", נובע ממנהגו של השומר הראשון שלו, שאהב לאכול ובזבז על תענוגות קולינריים את מיטב כספו. למרות אי הנוחות בטיפוס מומלץ לעלות לתצפית במגדל ולהתרשם ממראה הכיכר, הנראית מלמעלה כמניפה, ומסביבתה הכפרית של העיר. בחזית המגדל נמצאת הקאפלה די פיאצה העשויה שיש. בחלק העליון של הכיכר נמצאת בכיכר "המזרקה העליזה" (Fonte Gaia).

בית העירייה של סיינה, איטליה
בית העירייה של סיינה, איטליה


אחד ממשתתפי המרוץ המסורתי המתקיים בפיאצה דל קאמפו פעמיים בשנה
אחד ממשתתפי המרוץ המסורתי המתקיים בפיאצה דל קאמפו פעמיים בשנה


פעמיים בשנה מתקיים סביב פיאצה דל קאמפו אירוע ייחודי – הפאליו (Palio). ב-2 ביולי וב-16 באוגוסט גודשים הכיכר, שמכוסה לשם כך בעפר, המוני צופים נלהבים הבאים לחזות בפרשים מ-17 הרובעים (Contrade) של סיינה מקיפים את הכיכר שלוש פעמים. לכל רובע תלבושות וסמלים ייחודיים, ולרגע אחד אפשר לדמיין איך נראתה הכיכר היפה הזאת בימי הביניים.

למאמרים נוספים על איטליה לחץ על הקישורים הבאים:
ימי פומפיי האחרונים.
חומה ומגדל, הגרסה האיטלקית.

סמינר מטייל לעיר הנצח
סמינר מטייל לעיר הנצח - אומנות, ארכיטקטורה ותרבות לאורך הדורות בבירת האימפריה הרומית, מרכז העולם הקתולי ובירת איטליה המודרנית.
מועד היציאה בהדרכת סטטוס
05/05/2024 ד"ר נעמה וילוז'ני יציאה מובטחת
פרטים נוספים
סמינר מטייל לעיר הנצח
יציאה מובטחת
סמינר מטייל לעיר הנצח