19 יום לנופי הפרא של פטגוניה, בואנוס איירס וריו דה ז'נירו
טיול לפטגוניה, בדרום צ'ילה וארגנטינה, הוא חבל ארץ בראשיתי הצופן בתוכו אחדים מן הנופים והמראות היפים והמרשימים ביותר בעולמנו. לסיום הטיול נבקר ביפה בערי אמריקה הדרומית - ריו דה ז'נירו.


פרטים נוספים
19 יום לנופי הפרא של פטגוניה, בואנוס איירס וריו דה ז'נירו
ללא מועד יציאה
19 יום לנופי הפרא של פטגוניה, בואנוס איירס וריו דה ז'נירו
דרכונים

דרכונים

תוקף דרכון: יש להצטייד בדרכון שתוקפו לפחות ל-6 חודשים לפני מועד הכניסה לארגנטינה.
עמודים ריקים בדרכון: יש לוודא שיש לכם לפחות 3 עמודים ריקים בדרכון.

אשרת כניסה

אשרת כניסה לארגנטינה

אשרת כניסה לבעלי דרכון ישראלי: מטיילים הנושאים דרכון ישראלי פטורים מהוצאת אשרת כניסה מראש לפני נסיעתם לארגנטינה. אישור כניסה ל-90 יום יונפק בלי תשלום בעת הכניסה לארגנטינה.
אשרות למטיילים בעלי דרכונים זרים: מטיילים המתכוונים להיכנס לארגנטינה עם דרכון לא ישראלי צריכים לברר אם עליהם להנפיק אשרה על פי לאומיות דרכונם. אנא ידעו אותנו על כך בעת ההרשמה ונסייע לכם בבירור הנושא. לתשומת לבכם: למטיילים בעלי שני דרכונים (ישראלי וזר) מומלץ להעדיף את השימוש בדרכון הישראלי.
מעברי גבול יבשתיים: במעברי גבול יבשתיים בין ארגנטינה למדינות שכנות הקפידו לוודא שדרכונכם הוחתם בחותמת כניסה/ יציאה. מטיילים שאין בדרכונם חותמת מתאימה צפויים לקנסות.

בריאות וחיסונים בטיול

בריאות וחיסונים בטיול לארגנטינה

אנו מנועים מלתת הנחיות למטיילים לגבי בריאות וחיסונים. בנושאים אלה אנא פנו לאתר משרד הבריאות, ללשכות הבריאות האזוריות או למרפאות המטיילים.
התייעצות עם גורמים מוסמכים: משרד הבריאות מפרסם את רשימת החיסונים הנדרשת לכל מקום, ובצדה - סייגים לחיסון על פי גיל, מצב רפואי והיסטוריית חיסונים. מטיילים יכולים למצוא עצמם מצד אחד נדרשים לחיסון כלשהו, ומן הצד האחר מנועים מלקבלו מחמת גילם, מצבם הרפואי או ההיסטוריה החיסונית שלהם. במקרה כזה הם ייאלצו לבחור בין ביטול נסיעתם ובין נסיעה לטיול בלי להתחסן חרף הסיכון הכרוך בכך. לאור זאת אנו ממליצים לכל מטייל לבדוק עם גורמים רפואיים מוסמכים את סוגיית החיסונים הנדרשים לו ואם חלות עליו הגבלות לקבלתם - עוד בטרם ההרשמה לטיול.
הרשמה מאוחרת: המלצת משרד הבריאות היא להתייעץ ולהתחסן 6-4 שבועות לפני מועד הנסיעה. מטיילים שנרשמים לטיול לאחר מועד זה חייבים להביא בחשבון שהם לא יספיקו להתייעץ בזמן או שהחיסונים שיקבלו לא יגיעו לאפקטיביות מלאה טרם נסיעתם.
למידע נוסף: יש להיכנס לדף חיסונים ולשכות בריאות.

ביטחון אישי

ביטחון אישי בארגנטינה

ארגנטינה היא מדינה ידידותית לישראלים. סיכוני הטרור הם נמוכים. עם זאת הביאו בחשבון את הדברים הבאים:
התמודדות עם גובה רב: למידע מפורט על ביקור במקומות שגובהם יותר מ-3,000 מטר ראו פרטים בסעיף "מצבי חירום" להלן.
אזהרות מסע: נכון למועד כתיבת מידע זה אין אזהרת מסע לארגנטינה. מידע מעודכן בנושא מופיע באתר המטה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה ובאתר משרד החוץ. עם זאת יודגש שארגנטינה עלולה להיות יעד לטרור. נדרשת ערנות מוגברת במהלך השהייה בחו"ל. עליכם להיות קשובים לעדכונים בתקשורת המקומית ולהישמע להנחיות גורמי הביטחון במקום.
פשיעה ברחובות:
▪ גניבות וכייסות הן עניין שבשגרה ועליכם להיות מוכנים לאפשרות זו. במקרים קיצוניים אתם יכולים להיקלע אפילו לשוד. אירועים מסוג זה יכולים לקרות בכל זמן ובכל מקום. עליכם להיערך מראש לצמצום הנזק במקרה של גניבה. בכל מקרה של שוד אין להתנגד כדי להימנע מפגיעה פיזית.
▪ מומלץ להימנע מנשיאת סכום גדול של כסף עליכם.
▪ מומלץ לוותר על ענידת שעונים יקרי ערך, תכשיטים וכדומה ומוטב להתלבש צנוע ופשוט כדי לא למשוך את תשומת לב הגנבים.
▪ עליכם להשגיח על תיקיכם וארנקיכם בשבע עיניים. זאת לאור ריבוי המקרים של "היעלמות" חפצים ותיקים.
▪ באפשרותכם לשמור את הדרכון גם בכספת במלון ולשאת צילום דרכון עליכם.
▪ יש להשתמש אך ורק במוניות רשמיות (במידת האפשר העדיפו מונית מחברת Radio Taxi). יש להיזהר ממוניות המציעות מחיר נמוך מדי לנסיעה.
▪ בעת נסיעה במוניות ציבוריות מומלץ להיות צמוד לציוד שלכם ולהצניעו ככל האפשר.
▪ מומלץ למשוך כסף מכספומטים אך ורק במקומות סגורים כמו בתוך קניונים, בנקים וכדומה וגם זה רק בשעות אור.
▪ יש להימנע מללכת באזורים ריקים מאדם בשעות היום ובמיוחד בשעות הלילה.
הפגנות: הפגנות עשויות להתארגן בתוך זמן קצר. ההפגנות שקטות בדרך כלל, אך הן עלולות להידרדר לאלימות. שמרו מרחק מכל הפגנה.
מחסומים בכבישים: לעיתים, כחלק ממחאה ציבורית, נהוג לחסום כבישים. אם נתקלתם במחסום כזה יש לחפש פתרונות של נסיעה במסלולים חלופיים או להמתין בסבלנות לפתיחתו. אין "לפרוץ" מחסום כזה בשום מקרה.
נסיעה בכבישים בין-עירוניים: אנחנו ממליצים להימנע מנסיעה בכבישים בין-עירוניים בשעות הלילה.
נהיגה במחוז מסיון: אנחנו ממליצים להימנע בתוקף מנהיגה עצמית בכבישים במחוז מסיון, בעיקר בכבישים העוברים בקרבת הגבול עם פרגוואי וברזיל. בכל נסיעה באזור זה יש להשתמש בנהג או מלווה המכיר היטב את מצב הביטחון בכבישי המחוז.
טרקים בארגנטינה: בשל ריבוי התאונות והקשיים הכרוכים בחילוץ במקרה הצורך, עליכם להימנע בתוקף מיציאה לטרק, כל טרק, באופן עצמאי. בכל מקרה יש להעדיף לעשות את הטרק בקבוצה ועם חברה מנוסה. להמלצות מפורטות מומלץ להיכנס לדף "המלצות להתנהגות בטרקים".

מזג אוויר

מזג אוויר בארגנטינה

אקלים: בארגנטינה, הפרושה מקו רוחב 24 דרום ועד 54 דרום, קיים משרע רחב של סוגי אקלים המשתנים לפי קו הרוחב, הגובה מעל פני הים ומשטר הגשמים.
▪ צפון הארץ: מאופיין באקלים סוב-טרופי לח באזורים הנמוכים בצד גומחות של אקלים צחיח למחצה ומדברי קר ברמות הגבוהות של האנדים.
▪ מרכז הארץ: האזורים הגובלים באוקיינוס האטלנטי מאופיינים באקלים ממוזג, בעוד שהאזורים הפנימיים יותר, בעיקר למרגלות האנדים, זוכים לאקלים ים תיכוני נוח.
▪ דרום הארץ: זהו האזור הקר ביותר בארגנטינה. מישורי הפמפה מאופיינים באקלים צחיח למחצה ומדברי קר, והאנדים הדרומיים מאופיינים באקלים אוקייני ממוזג. על המטיילים להביא בחשבון שמזג האוויר באזורים אלו עלול להשתנות בתוך זמן קצר. רוחות הנושבות בפמפה ובאנדים יכולות להוריד את הטמפרטורות בצורה ניכרת.
מזג אוויר בבואנוס איירס: בואנוס איירס שוכנת ברצועת החוף, והאקלים בה הוא מתון ולח. גשמים יורדים בכל חודשי השנה, אף שהם נחלשים בתקופת החורף. הטמפרטורות נוחות ברוב החודשים להוציא את הקיץ שבו הטמפרטורות יכולות לטפס ל-30 מעלות ויותר.
▪ חורף (יוני–אוגוסט): עונה קרירה ויורדים גשמים מועטים. טמפרטורות ממוצעות: 15-19 מעלות צלזיוס, כמות משקעים: 60 מ"מ בחודש.
▪ אביב (ספטמבר–נובמבר): הטמפרטורות עולות והגשמים מתגברים. טמפרטורות ממוצעות: 20-23 מעלות צלזיוס, כמות משקעים: 120 מ"מ בחודש.
▪ קיץ (דצמבר–מרץ): עונה חמה וגשומה. טמפרטורות ממוצעות: 28-30 מעלות צלזיוס, כמות משקעים: 150 מ"מ בחודש.
▪ סתיו (אפריל–מאי): הטמפרטורות יורדות בהדרגה והגשמים מתמעטים. טמפרטורות ממוצעות: 19-23 מעלות צלזיוס, כמות המשקעים הממוצעת: 110 מ"מ לחודש.

שעון

השעה בארגנטינה

אזורי זמן בארגנטינה: השעה אחידה בכל רחבי ארגנטינה.
שעון קיץ בארגנטינה: ארגנטינה אינה מנהיגה שעון קיץ.
הפרשי שעות בין ישראל לארגנטינה: שעון ישראל פחות 5 שעות (GMT-3). בתקופת שעון הקיץ בישראל הפרש השעות גדל בשעה, והוא עומד על שעון ישראל פחות 6 שעות.

כסף

כסף בארגנטינה

המטבע בארגנטינה: פסו ארגנטינאי (Argentinean Peso). שערי המטבע משתנים בתכיפות ועדכונם יימסר בעת פגישת התדרוך שתיערך לפני היציאה לטיול.
הוצאות צפויות במהלך הטיול: הערכת ההוצאות הצפויות בטיול תימסר בעת פגישת התדרוך.
מטבעות זרים בארגנטינה: ממשלת ארגנטינה מציבה הגבלות על הכנסת במטבע זר במדינה ושימוש בו. פרטים יימסרו בעת פגישת התדרוך.
החזקת הכסף: אנחנו ממליצים להצטייד בשני אמצעי תשלום – מזומן וכרטיס אשראי:
▪ מזומנים: מומלץ להצטייד מראש בשטרות של דולרים אמריקאיים. לתשומת לבכם: יש בתי המלון שאינם מאפשרים לבצע החלפת מטבעות. לאור זאת עליכם לבצע את ההחלפה אצל חלפנים מורשים או בבנקים. אי אפשר להחליף שטרות של דולרים מן הסוג הישן.
▪ כרטיס אשראי: אפשר להשתמש בכרטיסי אשראי לכל הוצאה בטיול. אפשר להשתמש בכרטיס האשראי גם למשיכת מזומנים מכספומטים, הנפוצים בעיקר בערים הגדולות.

אוכל ושתייה

אוכל ושתייה בארגנטינה

העברת מזון בין מדינות: ארגנטינה מטילה הגבלות על העברת מזון בינה ובין שכנותיה. חל איסור להעביר, בכניסה לארגנטינה או ביציאה ממנה, מזון טרי או מזון שאריזתו פתוחה. החוק מתיר להעביר מזון אך ורק אם הוא ארוז בוואקום או באריזות מקוריות סגורות (כגון קופסאות שימורים).
מים: אפשר לשתות מי ברז בארגנטינה.
ארוחות בטיול לארגנטינה: המטבח הארגנטינאי מציע מגוון מאכלים, ויש בו מקום מרכזי למנות הכוללות בשר בקר. באזורי חוף אפשר למצוא שפע של דגים ופירות ים.
▪ ארוחות בוקר: אנו נוהגים לאכול את ארוחות הבוקר במלונות. הארוחות הן לרוב מסוג בופה.
▪ ארוחות צהריים: אנחנו נוהגים לאכול ארוחות קלות בדרך כלל במסעדות מקומיות, בפונדקי דרכים הנקרים בדרכנו וכדומה.
▪ ארוחות ערב: אנחנו נוהגים לאכול במסעדות מקומיות או במלונות.
נשנושים: מומלץ להביא נשנושים כגון חטיפים ופירות יבשים באריזות סגורות הרמטית.
מזון צמחוני: בארוחות המוגשות במהלך הטיול תוכלו לבחור בין אוכל רגיל לאוכל צמחוני.
מזון מיוחד בטיול לארגנטינה: מטיילים שלהם צורכי תזונה מיוחדים (כגון מזון ללא גלוטן, דל סוכר, מזון מיוחד לבעלי אלרגיות וכדומה), מתבקשים ליידע אותנו בעת ההרשמה. בקשתם תועבר לספקי השירותים השונים, אך החברה אינה מתחייבת שהמטייל אכן יקבל מזון המותאם לצרכיו. על מטיילים אלה להצטייד מראש במזון המתאים לצורכיהם המיוחדים למשך כל ימי הטיול.
מזון כשר: ארוחות כשרות יוגשו רק בטיולים שמיועדים מלכתחילה לשומרי מסורת. במקרה כזה בתנאי הטיול יצוין במפורש שהארוחות מותאמות לשומרי כשרות. מטיילים שומרי כשרות שנוסעים בטיולים שבהם אין סידורים מתאימים יוכלו להזמין מזון צמחוני.

מלונות

מלונות בארגנטינה

סוגי המלונות: ארגנטינה מציעה מגוון רחב של מלונות מודרניים.
מלונות מודרניים: מלונות אלה מצוידים בכל אביזר מודרני שמוכר ממלונות אחרים בעולם, ומציעים מבחר שירותים כדוגמת ספא, חדר כושר, בריכת שחייה, שירות חדרים 24/7 ועוד – כמקובל ברחבי העולם.
חדרים זוגיים: ברוב החדרים הזוגיים בארגנטינה יש שתי מיטות, ולא מיטה זוגית גדולה.

טיסות

טיסות לארגנטינה

כרטיסי טיסה: פרטים מלאים לגבי הטיסות (מספרי טיסות, שעות, מועדים ומסלולים) יימסרו בעת פגישת התדרוך שתתקיים לפני היציאה לטיול. כרטיסי הטיסה יימסרו לכם בדוא"ל סמוך למועד היציאה.
טיסות פנים בטיול: ממדיה העצומים של ארגנטינה מחייבים אותנו להשתמש בטיסות פנימיות במהלך הטיול. עם זאת, על המטיילים להביא בחשבון שאיחורים הם עניין שבשגרה בטיסות הפנים. הבעיה העיקרית היא בשדות תעופה באזורים נידחים שבהם ההמראות והנחיתות תלויות בתנאי מזג אוויר מתאימים. יתרה מכך, רוב חברות התעופה נוהגות כמדיניות לעשות תפוסת יתר, כך שנוסעים בעלי כרטיסים מאושרים מוצאים עצמם לעיתים מועברים לטיסות מאוחרות יותר. אנחנו נעשה כמיטב יכולתנו למנוע בעיות כאלה, אך על המטיילים להיות ערוכים לאפשרות של שינויים ושיבושים בניהול לוח הזמנים בשל נסיבות מסוג זה.
כבודה בטיסות הבינלאומיות והפנימיות: מכסת הכבודה המותרת בטיסות הטרנסאטלנטיות היא, ברוב חברות התעופה, מזוודה אחת במשקל מקסימלי של 23 ק"ג. עם זאת, אנחנו ממליצים למסור מזוודה שמשקלה אינו עולה על 20 ק"ג. זאת בשל מגבלת המשקל בטיסות הפנימיות בטיול, שבהן המשקל המקסימלי המותר הוא 20 ק"ג. בחברות מקומיות מסוימות מכסת המשקל מוגבלת אפילו ל-15 ק"ג והמטיילים נדרשים להוסיף תשלום על משקל עודף. אנא תכננו את משקל הכבודה שלכם בהתאם.
מסי נמל בטיסות הפנים: בחלק מטיסות הפנים בארגנטינה נדרשים הנוסעים לשלם מסי נמל נוספים על אלו שכבר שולמו בכרטיס עצמו. אנא קבלו דרישה זו בהבנה.
הושבה בטיסות הבינלאומיות: מטיילים שטיסותיהם הוזמנו בטיסות אישיות רשאים בדרך כלל (על פי מדיניות חברת התעופה) לבחור את מקומות ההושבה במטוס. לעומתם, רוב חברות התעופה אינן מאפשרות למטיילים בכרטוס קבוצתי לבצע מראש הושבה במטוס. אנו נשתדל לעזור כמיטב יכולתנו, אבל עליכם להיות ערוכים לאפשרות שהקצאת המושבים תיעשה רק בעת הנפקת כרטיס העלייה למטוס.

תקשורת

תקשורת בארגנטינה

קידומת בינלאומית: הקידומת של ארגנטינה היא 54.
טלפונים במלונות: בעת פגישת התדרוך שתתקיים לקראת הנסיעה תימסר למטיילים רשימת טלפונים ופקסים במלונות שבהם נתארח. מומלץ להשאיר את הרשימה אצל קרוביכם בארץ כדי שיוכלו להתקשר אליכם במהלך הטיול.
טלפונים סלולריים: רשת הסלולר פרושה ברוב חבלי הארץ בארגנטינה למעט אזורים נידחים ודלילי אוכלוסין. מומלץ לרכוש חבילת שיחות ומסרונים דרך חברת הסלולר שלכם.
Wi-Fi: הנגישות ל-Wi-Fi בארגנטינה נעשית בהדרגה נפוצה יותר ויותר. מסעדות ומלונות מציעים כיום גלישה חינם ללקוחותיהם. במלונות הגלישה היא בקומת הלובי. הגלישה בחדרי המלון בחלק מהמלונות היא חינם, ובאחרים בתשלום.
גלישה באמצעות Wi-Fi או באמצעות הרשת הסלולרית: בעוד הגלישה דרך Wi-Fi היא בחינם, הגלישה דרך הרשת הסלולרית נעשית בתשלום. אם אתם מתכוונים לגלוש דרך הרשת הסלולרית עליכם לרכוש מראש דרך חברת הסלולר שלכם חבילת גלישה. לחלופין, אם אתם רוצים להימנע מגלישה מקרית בתשלום עליכם לתאם עם חברת הסלולר חסימת גלישה לפרק הזמן שאתם שוהים בחו"ל.

צילום

צילום בארגנטינה

בעיקרון אפשר לצלם כמעט בכל מקום. עם זאת, באתרים רבים (בעיקר בכנסיות ובמוזיאונים) מופיעות הנחיות משולטות בנוגע לצילום, שלעיתים אוסרות על שימוש בפלאש ולעיתים אוסרות על צילום בכלל. יש לכבד זאת. אם יש ספק לגבי הרשות לצלם – אנא בדקו זאת עם בעלי התפקיד במקום.
צילום מתקנים רגישים: יש להימנע בתוקף מצילום מתקנים רגישים כגון מוסדות ממשלתיים, מחנות צבא, שדות תעופה, תחנות גבול, סכרים, גשרים, אנשי צבא ומשטרה וכדומה.

חשמל

חשמל בארגנטינה

החשמל בארגנטינה: 220 וולט.
בארגנטינה יש שני סוגי שקעים: שקע אחד המבוסס על שקע סיני (שלושה פינים שטוחים – שניים מלוכסנים ואחד אנכי) ושקע אחר על פי התקן האירופי – שני פינים עגולים.
מתאם שקעים: מומלץ להצטייד במתאם שקעים אוניברסלי.

המלצות להתנהגות

המלצות להתנהגות בארגנטינה

להלן כמה כללים להתנהגות שאנו ממליצים לאמץ מתוך כבוד למארחים ומתוך רצון לחוות טוב יותר את אורח החיים בארגנטינה.
סבלנות אין קץ: טיול בארגנטינה, עם כל היופי שבו, מזמן אילוצים וקשיים שיכולים להשפיע על ביצוע התכנית: תנאי מזג אוויר לא יציבים, שביתות, התנהלות חברות התעופה, מיעוט משאבים – כל אלו ועוד יכולים ליצור עיכובים ותקלות שישפיעו על מהלך הטיול. עליכם להתאזר בסבלנות ולקבל בהבנה את האילוצים שבהם מתקיימים הטיולים, כל הטיולים, באזור זה של העולם.
ביקור בכנסיות: בביקור בכנסייה או במנזר יש להימנע מלבוש חשוף. אם אתם נקלעים לכנסייה בשעת מיסה, נהגו בכבוד באירוע. אל תשוטטו ואל תצלמו. התנהגות כ"תייר" בזמן תפילה נחשבת לבוטה.
טיפים: נהוג לתת טיפים לסבלים (כ-1 דולר לכל מזוודה), לחדרנים (כ-1 דולר ליום) ולמלצרים (כ-10% ממחיר הארוחה, ותוספת אם תרצו להודות על שירות טוב).

מצבי חירום

מצבי חירום בארגנטינה

התמודדות עם גובה רב (בעיקר בטרקים): בעת ביקור ברכס האנדים בארגנטינה (שהביקור בהם כרוך לעיתים בעלייה לגבהים של 3,000 מטר ויותר מעל פני הים) יש להביא בחשבון את סוגיית ההתמודדות עם הגובה. בגבהים כאלה כמות החמצן באוויר מידלדלת ובשל כך עלולים להופיע תסמינים של מחלת גבהים. אנו נשתדל ליצור תנאים נוחים להתאקלמות לגובה. תנאים אלה אמורים להתאים לאנשים בעלי בריאות תקינה. מטיילים שיש ספק בלבם לגבי התמודדותם עם הגובה, נדרשים להתייעץ עם רופא טרם הרשמתם לטיול.
פגעי טבע בארגנטינה: ארגנטינה חשופה למגוון סיכונים של פגעי טבע, ובכללם התפרצויות הרי געש ושיטפונות והתמוטטות בוץ וסלעים. בכל מקרה של התראה יש לפעול לפי ההנחיות של הרשויות המקומיות.
הרי געש: התפרצויות חוזרות ונשנות של הר הגעש קופאהואה (Copahue Volcano), שבגבול ארגנטינה וצ'ילה, גרמו לא אחת לפינוי האוכלוסייה המקומית. בעת ביקור באזור יש להתעדכן לגבי פעילות ההר עם הרשויות המקומיות.
שיטפונות פתע והתמוטטויות בוץ וסלעים בצפון ארגנטינה: באזורים ההרריים בצפון ארגנטינה קיימת סכנה של שיטפונות פתע והתמוטטויות בוץ וסלעים. גשרים יכולים להתמוטט, כבישים יכולים להיחסם ואזורים נידחים יכולים להיות מנותקים לימים רבים.
כיצד לפעול במצבי חירום: בכל מקרה חירום עליכם להיעזר קודם כל במדריך הטיול, במדריכים המקומיים או בנציגים שלנו. במקביל דווחו למשרדנו בדחיפות את פרטי המקרה כדי שנוכל לסייע מרחוק. אם מדובר בעניינים רפואיים או משפטיים חמורים יש לערב גם את שגרירות ישראל הקרובה.
אזעקת אמבולנס: בקרות מקרה שדורש פינוי רפואי, יש להזמין אמבולנס בטלפון 107 או 911.
טלפונים בחירום: במקרי חירום אפשר להזעיק שירותים במספרי הטלפון הבאים: מטלפון נייד: 54-911-50509260/3293, מטלפון נייח: 155-50509260/3293.
מרכז מצב במשרד החוץ: מרכז המצב של משרד החוץ משמש מרכז שליטה, דיווח ותיאום במצבי שגרה וחירום. מרכז המצב מאויש תמיד ומסוגל לתת מענה ראשוני לפניות.
טלפון: 972-2-5303155, פקס: 972-2-5303896, דוא"ל: matzav@mfa.gov.il.