15 ימי מסע אל שתי מעצמות תרבות וכלכלה
מסע אל קוריאה הדרומית וטייוואן, שתי מעצמות כלכליות החיות בצילה של סין, העובר בין קניונים מרהיבים, איים געשיים, מקדשים ושכיות חמדה.


פרטים נוספים
15 ימי מסע אל שתי מעצמות תרבות וכלכלה
ללא מועד יציאה
15 ימי מסע אל שתי מעצמות תרבות וכלכלה
דרכונים

דרכונים

תוקף דרכון: יש להצטייד בדרכון שתוקפו לפחות ל-6 חודשים לפני מועד הכניסה לטייוואן.
עמודים ריקים בדרכון: יש לוודא שיש לכם לפחות 2 עמודים ריקים בדרכון.

אשרת כניסה

אשרת כניסה לאיטליה

אשרת כניסה לבעלי דרכון ישראלי: מטיילים הנושאים דרכון ישראלי אינם נדרשים להצטייד באשרת כניסה לטייוואן לפני נסיעתם. אישור כניסה ל-90 יום יונפק בלי תשלום בעת הכניסה לטייוואן.
אשרות למטיילים בעלי דרכונים זרים: מטיילים המתכוונים להיכנס לטייוואן עם דרכון לא ישראלי צריכים לברר אם עליהם להנפיק אשרה על פי לאומיות הדרכון. אנא ידעו אותנו על כך בעת ההרשמה, ונסייע לכם בבירור הנושא.
מידע ביומטרי: רשויות ההגירה אוספים מידע ביומטרי (תצלום וטביעת אצבעות) מכל אדם שמבקר בטייוואן.

בריאות וחיסונים בטיול

בריאות וחיסונים בטיול לאיטליה

אנו מנועים מלתת הנחיות למטיילים לגבי בריאות וחיסונים. בנושאים אלה אנא פנו לאתר משרד הבריאות, ללשכות הבריאות האזוריות או למרפאות המטיילים.
התייעצות עם גורמים מוסמכים: משרד הבריאות מפרסם את רשימת החיסונים הנדרשת לכל מקום, ובצדה - סייגים לחיסון על פי גיל, מצב רפואי והיסטוריית חיסונים. מטיילים יכולים למצוא עצמם מצד אחד נדרשים לחיסון כלשהו, ומן הצד האחר מנועים מלקבלו מחמת גילם, מצבם הרפואי או ההיסטוריה החיסונית שלהם. במקרה כזה הם ייאלצו לבחור בין ביטול נסיעתם ובין נסיעה לטיול בלי להתחסן חרף הסיכון הכרוך בכך. לאור זאת אנו ממליצים לכל מטייל לבדוק עם גורמים רפואיים מוסמכים את סוגיית החיסונים הנדרשים לו ואם חלות עליו הגבלות לקבלתם - עוד בטרם ההרשמה לטיול.
הרשמה מאוחרת: המלצת משרד הבריאות היא להתייעץ ולהתחסן 6-4 שבועות לפני מועד הנסיעה. מטיילים שנרשמים לטיול לאחר מועד זה חייבים להביא בחשבון שהם לא יספיקו להתייעץ בזמן או שהחיסונים שיקבלו לא יגיעו לאפקטיביות מלאה טרם נסיעתם.
למידע נוסף: יש להיכנס לדף חיסונים ולשכות בריאות.

ביטחון אישי

ביטחון אישי באיטליה

טייוואן היא אחת הארצות הבטוחות ביותר בעולם למטיילים.
אזהרות מסע: נכון למועד כתיבת מידע זה אין אזהרת מסע לטייוואן. מידע מעודכן בנושא מופיע באתר המטה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה ובאתר במשרד החוץ.

מזג אוויר

מזג אוויר באיטליה

אקלים: האקלים של טייוואן הוא סוב-טרופי. בשל מיקומה הגיאוגרפי על חוג הסרטן ובשל קרבתה לאוקיינוס, הממתן את אקלימה, טייוואן זוכה לקיץ חמים וחורף קריר. לאורך השנה כולה יורדים בה גשמים, וכמות המשקעים השנתית עומדת על כ-2,500 מ"מ גשם. עיקר הגשם יורד בחודשים פברואר–ספטמבר. בחודשים האחרים הגשם נחלש אך לא נפסק לגמרי.
עונות השנה בטייפה:
▪אביב – פברואר–מאי: הטמפרטורות עולות בהדרגה ונעשות נוחות. הגשמים מתחזקים. הטמפרטורות הממוצעות בשעות היום: 23-15 מעלות צלזיוס, כמות משקעים: 180-120 מ"מ בחודש.
▪קיץ – יוני–ספטמבר: חם וגשום. טמפרטורות ממוצעות בשעות היום: 30-25 מעלות צלזיוס. הגשמים מתגברים ומגיעים לממוצע של 350 מ"מ בחודש.
▪סתיו – אוקטובר–נובמבר: הטמפרטורות יורדות והגשמים נחלשים, אם כי אינם נפסקים לגמרי. הטמפרטורות יורדות בהדרגה ל-22 מעלות צלזיוס. כמות המשקעים יורדת ל-80 מ"מ בחודש.
▪חורף – אוקטובר–ינואר: חורף חמים ועם גשמים מועטים. טמפרטורות יורדות לסביבות 15 מעלות צלזיוס. כמות משקעים ממוצעת: 50 מ"מ בחודש.

שעון

השעה באיטליה

אזורי זמן בטייוואן: השעה אחידה בכל רחבי טייוואן.
שעון קיץ בטייוואן: טייוואן אינה מנהיגה שעון קיץ.
הפרשי שעות: השעה בטייוואן מקדימה את השעה בישראל ב-6 שעות (GMT+8). בתקופת שעון הקיץ בישראל הפרש השעות מצטמצם בשעה והוא עומד על שעון ישראל ועוד 5 שעות.

כסף

כסף באיטליה

המטבע בטייוואן: דולר טייוואני (Taiwanese Dollar). שערי המטבע משתנים לעתים תכופות ועדכונם יימסר בעת פגישת התדרוך שתיערך לפני היציאה לטיול.
הוצאות צפויות במהלך הטיול: הערכת ההוצאות הצפויות בטיול תימסר בעת פגישת התדרוך.
כרטיס אשראי: משמש בעיקר לקניות בחנויות מסודרות ולתשלום על שירותים אישיים במלונות. השימוש כרוך בתוספת עמלה שגובהה יימסר לכם בעת התשלום.
משיכה מכספומטים: משיכת כסף מכספומטים בטייוואן מוגבלת לכרטיסי אשראי שהונפקו על ידי בנקים מקומיים. רק כספומטים הממוקמים במרכולים של Seven-Eleven מאפשרים משיכת מזומן עם כרטיסי אשראי זרים, אבל מוטב לא לבנות על אפשרות זו.

אוכל ושתייה

אוכל ושתייה באיטליה

מים: אפשר לשתות מי ברז בטייוואן בלי חשש.
משקאות אחרים: המשקה הנפוץ ביותר בטייוואן הוא תה. בכל מקום קיימות מכונות המציעות משקאות קרים ומשקאות חמים.
המטבח הטייוואני: המטבח הטייוואני מבוסס על המטבח הסיני.
אוכל רחוב: אוכל הרחוב בטייוואן מיוצר בתנאים סניטריים לא אחידים – לעתים מדובר בסטנדרטים גבוהים ולעתים בנמוכים מאוד. עליכם לבדוק היטב את התנאים בטרם תחליטו לאכול ברחוב.
ארוחות בטיול לטייוואן:
▪ארוחות בוקר: אנו נוהגים לאכול את ארוחות הבוקר במלונות.
▪ארוחות צהריים: אנחנו נוהגים לאכול ארוחות קלות במזנונים מהירים או במסעדות מקומיות – בהתאם לתוכנית הטיול בכל יום.
▪ארוחות ערב: אנחנו נוהגים לאכול במסעדות מקומיות או במלונות, על פי תנאי המקום.
מזון צמחוני: בארוחות המוגשות במהלך הטיול תוכלו לבחור בין אוכל רגיל לאוכל צמחוני. לתשומת לבכם: לטייוואנים מודעות מועטה לגבי אוכל צמחוני. האוכל מוגש באיחור והוא חדגוני למדי. עליכם להתאזר בסבלנות לגבי מגוון האוכל וזמני הגשתו.
מזון מיוחד בטיול לטייוואן: מטיילים שלהם צורכי תזונה מיוחדים (כגון מזון ללא גלוטן, דל סוכר, מזון מיוחד לבעלי אלרגיות וכדומה) מתבקשים ליידע אותנו בעת ההרשמה. בקשתם תועבר לספקי השירותים השונים, אך החברה אינה מתחייבת שהמטייל אכן יקבל מזון המותאם לצרכיו. מודגש בזאת, שמטיילים כאלו חייבים להצטייד מראש במזון מתאים לצורכיהם המיוחדים למשך כל ימי הטיול.
מזון כשר: ארוחות כשרות יוגשו רק בטיולים שמיועדים מלכתחילה לשומרי מסורת. במקרה כזה בתנאי הטיול מצוין במפורש שהארוחות מותאמות לשומרי כשרות. מטיילים שומרי כשרות שמטיילים בטיולים שבהם אין סידורים מתאימים יוכלו להזמין מזון צמחוני.

מלונות

מלונות

סבלות במלונות: ברוב המלונות בטייוואן אין שירותי סבלות. מומלץ להשתמש במזוודה בעלת גלגלים, ולהעלות אותה או להורידה בכוחות עצמכם. ברוב המלונות יש מעליות, המקלות על העלאת והורדת המזוודה בין הקומות השונות.
חדרים זוגיים: ברוב החדרים הזוגיים בטייוואן יש שתי מיטות, ולא מיטה זוגית גדולה.
חדר ליחיד: ברוב המלונות החדר ליחיד הוא קטן ומוצעת בו מיטת יחיד.
ציוד בחדר: ברוב המלונות החדרים מצוידים בקומקומים ובשקיקי תה לשימוש חופשי.

טיסות

טיסות לאיטליה

כרטיסי טיסה: פרטים מלאים לגבי הטיסות (מספרי טיסות, שעות, מועדים ומסלולים) יימסרו בעת פגישת התדרוך שתתקיים לפני היציאה לטיול. כרטיסי הטיסה יימסרו לכם בדוא"ל סמוך למועד היציאה.
כבודה בטיסות הבינלאומיות והפנימיות: ברוב הטיסות הבינלאומיות והפנימיות מותר לנוסע במחלקת תיירים למסור מזוודה אחת שמשקלה אינו עולה על 20 ק"ג. כל חריגה במשקל או במספר התיקים מחייבת תשלום נוסף. אנא תכננו את משקל הכבודה שלכם בהתאם.
הושבה בטיסות: מטיילים שטיסותיהם הוזמנו בטיסות אישיות רשאים בדרך כלל (על פי מדיניות חברת התעופה) לבחור את מקומות ההושבה במטוס. לעומתם, רוב חברות התעופה אינן מאפשרות למטיילים בכרטוס קבוצתי לבצע מראש הושבה במטוס. אנו נשתדל לעזור כמיטב יכולתנו, אבל עליכם להיות ערוכים לאפשרות שהקצאת המושבים תיעשה רק בעת הנפקת כרטיס העלייה למטוס.
נתיבי טיסה: טיסות בחברות ישראליות עוברות בנתיבים ביטחוניים. לא כך קורה בהכרח בטיסות של חברות זרות. מטיילים שסוגיית הנתיב חשובה להם מתבקשים לבדוק איתנו את נתיבי הטיסה לפני הרשמתם לטיול.

תקשורת

תקשורת

קידומת בינלאומית: הקידומת של טייוואן היא 886.
טלפונים במלונות: בעת פגישת התדרוך שתתקיים לקראת הנסיעה תימסר למטיילים רשימת טלפונים ופקסים במלונות שבהם נתארח. מומלץ להשאיר את הרשימה אצל קרוביכם בארץ כדי שיוכלו להתקשר אליכם במהלך הטיול.
טלפונים סלולריים: מומלץ לרכוש מראש חבילת שיחות ומסרונים דרך חברת הסלולר שלכם.
Wi-Fi: הנגישות ל-Wi-Fi בטייוואן נעשית בהדרגה נפוצה יותר ויותר. בתי קפה, מסעדות ומלונות מציעים כיום גלישה חינם ללקוחותיהם. במלונות הגלישה היא בקומת הלובי. בחדרי המלון הגלישה היא במלונות אחדים בחינם, ובאחרים – בתשלום.
גלישה באמצעות הרשת הסלולרית: הגלישה דרך הרשת הסלולרית היא בתשלום. אם אתם מתכוונים לגלוש דרך הרשת הסלולרית עליכם לרכוש מראש דרך חברת הסלולר שלכם חבילת גלישה. אם תעדיפו להימנע מגלישה מקרית בתשלום – תאמו עם חברת הסלולר חסימת גלישה לפרק הזמן שתשהו בחו"ל.

צילום

צילום באיטליה

בעיקרון אפשר לצלם כמעט בכל מקום. עם זאת, באתרים רבים מופיעות הנחיות משולטות בנוגע לצילום, שלעתים אוסרות על שימוש בפלאש ולעתים אוסרות על צילום בכלל. יש לכבד זאת. אם יש ספק לגבי הרשות לצלם – אנא בדקו זאת עם בעלי התפקיד במקום.
צילום מתקנים רגישים: יש להימנע בתוקף מצילום מתקנים רגישים כגון מוסדות ממשלתיים, מחנות צבא, שדות תעופה, תחנות גבול, סכרים, גשרים, אנשי צבא ומשטרה וכדומה.

חשמל

חשמל באיטליה

החשמל בטייוואן: הוא 110 וולט, 50/60 הרץ.
שקעים בטייוואן: הטייוואנים משתמשים בשקע בעל שני פינים (זהה לשקע בארצות הברית). סוג אחר הוא בעל שלושה פינים (זהה לשקע הקודם בתוספת פין להארקה).

המלצות להתנהגות

המלצות להתנהגות באיטליה

להלן כמה כללים להתנהגות שאנו ממליצים לאמץ מתוך כבוד למארחים ומתוך רצון לחוות טוב יותר את אורח החיים בטייוואן.
קוד לבוש: הטייוואנים מקפידים בלבושם ומצפים מכם לנהוג כמותם. לבוש מרושל עלול לגרום לכך שיסרבו לתת לכם שירות או ימנעו מכם כניסה למקומות מסוימים.

מצבי חירום

מצבי חירום באיטליה

פגעי טבע בטייוואן: טייוואן חשופה לסיכונים של פגעי טבע, ובהם רעידות אדמה, צונאמי, טייפונים והתמוטטויות בוץ. הרשות המטאורולוגית הטייוואנית עוקבת אחר מוקדי הסיכון ובמידת הצורך משדרת אזהרות בכל אמצעי התקשורת. במקרה של התראה יש לפעול לפי הנחיות הרשויות המקומיות.
▪רעידות אדמה: טייוואן ממוקמת באזור פעיל מבחינה סיסמית. בכל חדר במלון תמצאו הוראות להתנהגות במקרה של רעידת אדמה.
▪צונאמי: אזורים הקרובים לחוף המזרחי חשופים לצונאמי שעלול להתרחש בעקבות רעידת אדמה תת-ימית.
▪טייפונים: עונת הטייפונים היא בעיקר בחודשים יולי–נובמבר.
▪התמוטטויות בוץ וסלעים: בעת טייפונים ובעקבותיהם קיימת סכנה, במיוחד באזורים ההרריים, של שיטפונות פתע, התמוטטויות בוץ וחסימת כבישים.
כיצד לפעול במצבי חירום: בכל מקרה חירום עליכם להיעזר קודם כל במדריך הטיול, במדריכים המקומיים או בנציגים שלנו. במקביל דווחו למשרדנו בדחיפות את פרטי המקרה כדי שנוכל לסייע מרחוק. אם מדובר בעניינים רפואיים או משפטיים חמורים יש לערב גם את שגרירות ישראל הקרובה.
מרכז מצב במשרד החוץ: מרכז המצב של משרד החוץ משמש כמרכז שליטה, דיווח ותיאום במצבי שגרה וחירום. מרכז המצב מאויש תמיד ומסוגל לתת מענה ראשוני לפניות. טלפון: 972-2-5303155, פקס: 972-2-5303896 דוא"ל: matzav@mfa.gov.il.