15 ימי מסע אל שתי מעצמות תרבות וכלכלה
מסע אל קוריאה הדרומית וטייוואן, שתי מעצמות כלכליות החיות בצילה של סין, העובר בין קניונים מרהיבים, איים געשיים, מקדשים ושכיות חמדה.


פרטים נוספים
15 ימי מסע אל שתי מעצמות תרבות וכלכלה
ללא מועד יציאה
15 ימי מסע אל שתי מעצמות תרבות וכלכלה
דרכונים

דרכונים

תוקף דרכון: יש להצטייד בדרכון שתוקפו לפחות ל-6 חודשים לפני מועד הכניסה לקוריאה הדרומית.
עמודים ריקים בדרכון: יש לוודא שיש לכם לפחות 2 עמודים ריקים בדרכון.

אשרת כניסה

אשרת כניסה לקוריאה הדרומית

אשרת כניסה לבעלי דרכון ישראלי: מטיילים הנושאים דרכון ישראלי אינם נדרשים להצטייד באשרת כניסה לקוריאה הדרומית לפני נסיעתם. אישור כניסה ל-90 יום יונפק בלי תשלום בעת הכניסה לקוריאה הדרומית.
אשרות למטיילים בעלי דרכונים זרים: מטיילים המתכוונים להיכנס לקוריאה הדרומית עם דרכון לא ישראלי צריכים לברר אם עליהם להנפיק אשרה על פי לאומיות הדרכון. אנא ידעו אותנו על כך בעת ההרשמה, ונסייע לכם בבירור הנושא.
מידע ביומטרי: רשויות ההגירה אוספים מידע ביומטרי (תצלום וטביעת אצבעות) מכל אדם שמבקר בקוריאה הדרומית.

בריאות וחיסונים

בריאות וחיסונים בטיול לקוריאה הדרומית

אנו מנועים מלתת הנחיות למטיילים לגבי בריאות וחיסונים. בנושאים אלה אנא פנו לאתר משרד הבריאות, ללשכות הבריאות האזוריות או למרפאות המטיילים.
התייעצות עם גורמים מוסמכים: משרד הבריאות מפרסם את רשימת החיסונים הנדרשת לכל מקום, ובצדה - סייגים לחיסון על פי גיל, מצב רפואי והיסטוריית חיסונים. מטיילים יכולים למצוא עצמם מצד אחד נדרשים לחיסון כלשהו, ומן הצד האחר מנועים מלקבלו מחמת גילם, מצבם הרפואי או ההיסטוריה החיסונית שלהם. במקרה כזה הם ייאלצו לבחור בין ביטול נסיעתם ובין נסיעה לטיול בלי להתחסן חרף הסיכון הכרוך בכך. לאור זאת אנו ממליצים לכל מטייל לבדוק עם גורמים רפואיים מוסמכים את סוגיית החיסונים הנדרשים לו ואם חלות עליו הגבלות לקבלתם - עוד בטרם ההרשמה לטיול.
הרשמה מאוחרת: המלצת משרד הבריאות היא להתייעץ ולהתחסן 6-4 שבועות לפני מועד הנסיעה. מטיילים שנרשמים לטיול לאחר מועד זה חייבים להביא בחשבון שהם לא יספיקו להתייעץ בזמן או שהחיסונים שיקבלו לא יגיעו לאפקטיביות מלאה טרם נסיעתם.
למידע נוסף: יש להיכנס לדף חיסונים ולשכות בריאות.

ביטחון אישי

ביטחון אישי בקוריאה הדרומית

קוריאה הדרומית היא אחת הארצות הבטוחות ביותר בעולם למטיילים. עם זאת, הביאו בחשבון את הדברים הבאים:
מתיחות ביחסים עם קוריאה הצפונית: היחסים בין קוריאה הצפונית והדרומית מתוחים מאוד. אף שלמתיחות השפעה נמוכה, אם בכלל, על חיי היומיום, עליכם להביא בחשבון שהמצב יכול להידרדר בתוך זמן קצר. עליכם לעקוב אחרי האזהרות המתפרסמות בתקשורת ולנהוג בהתאם.
גנבה וכייסות: אף שרמת הפשיעה נמוכה מאוד, תיירים נתקלים לעתים בבעיה של גנבה או כייסות. עיקר הגנבות מתרחשות באזורי תיירות מרכזיים. יש לשמור על ערנות ולהקפיד על נשיאת הדרכון, הכסף ושאר מסמכי הנסיעה בצמוד לגוף ובהשגחה מתמדת.
אזהרות מסע: נכון למועד כתיבת מידע זה אין אזהרת מסע לקוריאה הדרומית. מידע מעודכן בנושא מופיע באתר המטה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה ובאתר במשרד החוץ.

מזג אוויר

מזג אוויר בקוריאה הדרומית

אקלים: קוריאה הדרומית מוקפת בים משלושת עבריה, ולמרות זאת אקלימה הוא יבשתי ממוזג. השנה מחולקת בין ארבע עונות המובחנות זו מזו בצורה מובהקת.
עונות השנה בסיאול:
▪ אביב – אפריל-מאי: הטמפרטורות עולות בהדרגה ונעשות נוחות. פה ושם יורדים גשמים פזורים. טמפרטורות ממוצעות בשעות היום: 23-15 מעלות צלזיוס, כמות משקעים: 100-70 מ"מ בחודש.
▪ קיץ – יוני-ספטמבר: חם וגשום. הימים הולכים ומתארכים ומופיעים גשמי קיץ. טמפרטורות ממוצעות בשעות היום: 30-25 מעלות צלזיוס. בשולי העונה (תחילתה וסופה) יורדים משקעים בכמות של כ-130 מ"מ גשם בחודש. בשיא הקיץ (בחודשים יולי–אוגוסט) יורדים גשמים עזים שמגיעים לממוצע של 350 מ"מ בחודש.
▪ סתיו – אוקטובר-נובמבר: גשמי הקיץ הולכים ודועכים כבר לאורך חודש ספטמבר וכמעט ונעלמים בחודשי הסתיו, והימים מתקצרים. טמפרטורות ממוצעות בשעות היום: 13-10 מעלות צלזיוס. בימים קרים ובאזורים גבוהים הטמפרטורות יכולות להתקרב לאפס. כמות משקעים כ-30 מ"מ בחודש.
▪ חורף – דצמבר-מרץ: קר ומושלג, והימים קצרים. טמפרטורות יורדות לסביבות 0 מעלות צלזיוס. בחודשים הקרים הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 5 למינוס 5 מעלות צלזיוס. כמות השלגים מועטת.
מועדי פריחת הדובדבן: פריחת הדובדבן מתרחשת במעבר בין החורף לאביב. מועדי הפריחה משתנים לפי הטמפרטורות ששררו בחורף קודם לפריחה, המיקום הגיאוגרפי, הגובה מעל פני הים והזן של העץ. בעיקרון עונת הפריחה מתחילה באזור הדרום בסביבות 20 במרץ והיא מתפשטת בהדרגה לחלק הצפוני של הארץ, לכאן היא מגיעה בסביבות בתחילת אפריל. הפריחה עצמה היא קצרה למדי: מרגע הנצת הפרח ועד לשיא פריחתו חולפים כחמישה ימים. הפריחה המלאה נמשכת שבוע עד עשרה ימים, נשירת הפרחים נמשכת כחמישה ימים נוספים.
מועדי השלכת: לאורך הסתיו העצים הנשירים מצהיבים ומאדימים בשלל גוונים. השלכת מקדימה בצפון הארץ וברכסי ההרים ומתאחרת בדרום הארץ ובשפלות. ברוב חלקי הארץ השלכת נפרשת על פני חודש אוקטובר, למעט חבלי הארץ הדרומיים שבהם השלכת נדחית למחצית הראשונה של נובמבר.
סופות אבק: בחודשי האביב עלולות להתרחש לעתים סופות אבק שמקורן במדבריות ובערבות של מזרח אסיה. במקרה הצורך, הרשות המטאורולוגית הקוריאנית משדרת אזהרות בכל אמצעי התקשורת. עליכם לעקוב אחרי האזהרות ולנהוג בהתאם.

שעון

השעה בקוריאה הדרומית

אזורי זמן בקוריאה הדרומית: השעה אחידה בכל רחבי קוריאה הדרומית.
שעון קיץ בקוריאה הדרומית: קוריאה הדרומית אינה מנהיגה שעון קיץ.
הפרשי שעות: השעה בקוריאה הדרומית מקדימה את השעה בישראל ב-7 שעות (GMT+9). בתקופת שעון הקיץ בישראל הפרש השעות מצטמצם בשעה, והוא עומד על שעון ישראל ועוד 6 שעות.

כסף

כסף בקוריאה הדרומית

המטבע בקוריאה הדרומית: וון (Won). שערי המטבע משתנים לעתים תכופות ועדכונם יימסר בעת פגישת התדרוך שתיערך לפני היציאה לטיול.
הוצאות צפויות במהלך הטיול: הערכת ההוצאות הצפויות בטיול תימסר בעת פגישת התדרוך.
כרטיס אשראי: השימוש בכרטיסי אשראי אינו נפוץ מחוץ לערים הגדולות.
משיכה מכספומטים: משיכת כסף מכספומטים בקוריאה הדרומית מוגבלת לכרטיסי אשראי שהונפקו על ידי בנקים מקומיים. רק כספומטים המזוהים במילה Global מאפשרים, לפעמים, משיכת מזומן עם כרטיסי אשראי זרים.

אוכל ושתייה

אוכל ושתייה בקוריאה הדרומית

מים: אפשר לשתות מי ברז בקוריאה הדרומית בלי חשש. בכל מלון יש מכונה שמייצרת קוביות קרח והשימוש בה הוא חינם.
משקאות אחרים: המשקה הנפוץ ביותר בקוריאה הוא תה. בכל מקום קיימות מכונות המציעות משקאות קרים ומשקאות חמים.
המטבח הקוריאני: המטבח הקוריאני מציע טווח רחב של סגנונות בישול: החל במסעדות המתמחות במרקים ובאטריות, דרך מסעדות המתמחות בגריל וכלה במסעדות שמתמחות ביצירת מנות שמביאות לידי ביטוי את טעמי העונה. כמעט כל ארוחה מלווה באורז לבן או בנודלס.
אוכל רחוב: אפשר לאכול אוכל רחוב בקוריאה הדרומית בלי חשש. האוכל נקי ובטוח לאכילה.
ארוחות בטיול לקוריאה הדרומית:
▪ ארוחות בוקר: אנו נוהגים לאכול את ארוחות הבוקר במלונות. בדרך כלל אפשר לבחור בין תפריט מערבי לתפריט קוריאני. לעתים קרובות יש להמתין בתור עד שמתפנה שולחן.
▪ ארוחות צהריים: אנחנו נוהגים לאכול ארוחות קלות במזנונים מהירים, במסעדות מקומיות או במרכולים – בהתאם לתכנית הטיול בכל יום.
▪ ארוחות ערב: אנחנו נוהגים לאכול במרכזי אוכל שבהם יש מסעדות רבות הממוקמות זו לצד זו ומציעות מטבחים מגוונים. המסעדות קטנות ברובן ולא מתאפשרת ישיבה משותפת של כל חברי הקבוצה.
מרכולים: בכל קוריאה הדרומית יש מרכולים קטנים הפתוחים משעות הבוקר ועד שעות הערב המאוחרות, ואפשר לקנות בהם סלטים, כריכים וארוחות מוכנות במחירים נמוכים.
אוכל לא קוריאני: מטיילים שאינם חסידי המטבח הקוריאני ימצאו בכל עיר גדולה שפע מסעדות המגישות אוכל איטלקי, צרפתי, יפני, סיני, הודי, רשתות אוכל מהיר אמריקאי ועוד.
מזון צמחוני: בארוחות המוגשות במהלך הטיול תוכלו לבחור בין אוכל רגיל לאוכל צמחוני.
מזון מיוחד בטיול לקוריאה הדרומית: מטיילים שלהם צורכי תזונה מיוחדים (כגון מזון ללא גלוטן, דל סוכר, מזון מיוחד לבעלי אלרגיות וכדומה) מתבקשים ליידע אותנו בעת ההרשמה. בקשתם תועבר לספקי השירותים השונים, אך החברה אינה מתחייבת שהמטייל אכן יקבל מזון המותאם לצרכיו. מודגש בזאת, שמטיילים כאלו חייבים להצטייד מראש במזון מתאים לצורכיהם המיוחדים למשך כל ימי הטיול.
מזון כשר: ארוחות כשרות יוגשו רק בטיולים שמיועדים מלכתחילה לשומרי מסורת. במקרה כזה בתנאי הטיול מצוין במפורש שהארוחות מותאמות לשומרי כשרות. מטיילים שומרי כשרות שמטיילים בטיולים שבהם אין סידורים מתאימים יוכלו להזמין מזון צמחוני.

מלונות

מלונות בקוריאה הדרומית

סבלות במלונות: ברוב המלונות בקוריאה אין שירותי סבלות. מומלץ להשתמש במזוודה בעלת גלגלים, ולהעלות אותה או להורידה בכוחות עצמכם. ברוב המלונות יש מעליות, המקלות על העלאת והורדת המזוודה בין הקומות השונות.
חדרים זוגיים: ברוב החדרים הזוגיים בקוריאה הדרומית יש שתי מיטות, ולא מיטה זוגית גדולה.
חדר ליחיד: ברוב המלונות החדר ליחיד הוא קטן ומוצעת בו מיטת יחיד.
ציוד בחדר: ברוב המלונות החדרים מצוידים בקומקומים ובשקיקי תה לשימוש חופשי.

טיסות

טיסות לקוריאה הדרומית

כרטיסי טיסה: פרטים מלאים לגבי הטיסות (מספרי טיסות, שעות, מועדים ומסלולים) יימסרו בעת פגישת התדרוך שתתקיים לפני היציאה לטיול. כרטיסי הטיסה יימסרו לכם בדוא"ל סמוך למועד היציאה.
כבודה בטיסות הבינלאומיות והפנימיות: ברוב הטיסות הבינלאומיות והפנימיות מותר לנוסע במחלקת תיירים למסור מזוודה אחת שמשקלה אינו עולה על 20 ק"ג. כל חריגה במשקל או במספר התיקים מחייבת תשלום נוסף. אנא תכננו את משקל הכבודה שלכם בהתאם.
הושבה בטיסות: מטיילים שטיסותיהם הוזמנו בטיסות אישיות רשאים בדרך כלל (על פי מדיניות חברת התעופה) לבחור את מקומות ההושבה במטוס. לעומתם, רוב חברות התעופה אינן מאפשרות למטיילים בכרטוס קבוצתי לבצע מראש הושבה במטוס. אנו נשתדל לעזור כמיטב יכולתנו, אבל עליכם להיות ערוכים לאפשרות שהקצאת המושבים תיעשה רק בעת הנפקת כרטיס העלייה למטוס.
נתיבי טיסה: טיסות בחברות ישראליות עוברות בנתיבים ביטחוניים. לא כך קורה בהכרח בטיסות של חברות זרות. מטיילים שסוגיית הנתיב חשובה להם מתבקשים לבדוק אתנו את נתיבי הטיסה לפני הרשמתם לטיול.

תקשורת

תקשורת בקוריאה הדרומית

קידומת בינלאומית: הקידומת של קוריאה הדרומית היא 82.
טלפונים במלונות: בעת פגישת התדרוך שתתקיים לקראת הנסיעה תימסר למטיילים רשימת טלפונים ופקסים במלונות שבהם נתארח. מומלץ להשאיר את הרשימה אצל קרוביכם בארץ כדי שיוכלו להתקשר אליכם במהלך הטיול.
טלפונים סלולריים: רק טלפונים סלולריים מדור 3 ודור 4 עובדים בקוריאה הדרומית. מומלץ לרכוש מראש חבילת שיחות ומסרונים דרך חברת הסלולר שלכם.
Wi-Fi: הנגישות ל-Wi-Fi בקוריאה הדרומית נעשית בהדרגה נפוצה יותר ויותר. בתי קפה, מסעדות ומלונות מציעים כיום גלישה חינם ללקוחותיהם. במלונות הגלישה היא בקומת הלובי. בחדרי המלון הגלישה היא במלונות אחדים בחינם, ובאחרים – בתשלום.
גלישה באמצעות הרשת הסלולרית: הגלישה דרך הרשת הסלולרית היא בתשלום. אם אתם מתכוונים לגלוש דרך הרשת הסלולרית עליכם לרכוש מראש דרך חברת הסלולר שלכם חבילת גלישה. אם תעדיפו להימנע מגלישה מקרית בתשלום – תאמו עם חברת הסלולר חסימת גלישה לפרק הזמן שתשהו בחו"ל.

צילום

צילום בקוריאה הדרומית

בעיקרון אפשר לצלם כמעט בכל מקום. עם זאת, באתרים רבים מופיעות הנחיות משולטות בנוגע לצילום, שלעתים אוסרות על שימוש בפלאש ולעתים אוסרות על צילום בכלל. יש לכבד זאת. אם יש ספק לגבי הרשות לצלם – אנא בדקו זאת עם בעלי התפקיד במקום.
צילום מתקנים רגישים: יש להימנע בתוקף מצילום מתקנים רגישים כגון מוסדות ממשלתיים, מחנות צבא, שדות תעופה, תחנות גבול, סכרים, גשרים, אנשי צבא ומשטרה וכדומה.

חשמל

חשמל בקוריאה הדרומית

החשמל בקוריאה הדרומית: 220 וולט, השקעים הם על פי התקן האירופי (שני פינים עגולים עבים או דקים).

המלצות להתנהגות

המלצות להתנהגות בקוריאה הדרומית

להלן כמה כללים להתנהגות שאנו ממליצים לאמץ מתוך כבוד למארחים ומתוך רצון לחוות טוב יותר את אורח החיים בקוריאה הדרומית.
תרגול מצבי חירום: ממשלת קוריאה הדרומית נוהגת לקיים לעתים מזומנות תרגילים המדמים מצבי חירום ומלחמה. במקרה כזה נשמעת אזעקה, התחבורה נעצרת, וחלק מהתושבים מתבקשים להתפנות לאזורים מוגנים. אם נקלעתם לתרגיל מסוג זה עליכם לנהוג על פי הוראות בעלי התפקיד במקום.
קוד לבוש: הקוריאנים מקפידים בלבושם ומצפים מכם לנהוג כמותם. לבוש מרושל עלול לגרום לכך שיסרבו לתת לכם שירות או ימנעו מכם כניסה למקומות מסוימים.

מצבי חירום

מצבי חירום בקוריאה הדרומית

פגעי טבע בקוריאה הדרומית: קוריאה הדרומית חשופה לטייפונים ולרעידות אדמה. הרשות המטאורולוגית הקוריאנית עוקבת אחר מוקדי הסיכון ובמידת הצורך משדרת אזהרות בכל אמצעי התקשורת. במקרה של התראה יש לפעול לפי הנחיות הרשויות המקומיות.
▪ טייפונים: עונת הטייפונים היא בעיקר בחודשים יולי–נובמבר.
▪ רעידות אדמה: קוריאה הדרומית ממוקמת באזור פעיל מבחינה סיסמית, אף שרעידות האדמה הן בתדירות נמוכה מאוד.
כיצד לפעול במצבי חירום: בכל מקרה חירום עליכם להיעזר קודם כל במדריך הטיול, במדריכים המקומיים או בנציגים שלנו. במקביל דווחו למשרדנו בדחיפות את פרטי המקרה כדי שנוכל לסייע מרחוק. אם מדובר בעניינים רפואיים או משפטיים חמורים יש לערב גם את שגרירות ישראל הקרובה.
טלפונים בחירום: מספרי הטלפון לשירותי חירום בדרום קוריאה הם – 112 למשטרה, ו-119 לאזעקת אמבולנס או כיבוי אש.
מרכז מצב במשרד החוץ: מרכז המצב של משרד החוץ משמש כמרכז שליטה, דיווח ותיאום במצבי שגרה וחירום. מרכז המצב מאויש תמיד ומסוגל לתת מענה ראשוני לפניות. טלפון: 972-2-5303155, פקס: 972-2-5303896 דוא"ל: matzav@mfa.gov.il.